نمونه تعهدنامه محضری سلب مسئولیت از اجاره دهنده مدرک تحصیلی جهت رتبه بندی شرکت را میتوانید از طریق لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود 

لازم به ذکر است متن این تعهد نامه میبایست در یکی از دفترخانه های اسناد رسمی به ثبت رسیده و توسط طرفین امضا شود تا دارای رسمیت گردد. در غیر اینصورت سند عادی محسوب میشود.

 

 

 

آثار حقوقی اجاره ی مدرک تحصیلی برای رتبه بندی شرکت

 

شما نیز اگر فارغ التحصیل برخی از رشته های فنی مهندسی باشید قطعا در جستجوی کار با آگهی هایی به مضمون ذیل روبرو شده اید:

 

قابل توجه متقاضیان جهت استخدام و رتبه بندی کاردان تا دکترای عمران- معماری- مکانیک- زمین شناسی- برق-کشاورزی و تمامی رشته های مهندس در تمام گرایشها
از مهندسین عزیز جهت رتبه بندی دعوت بعمل می آید
همکاری با کلیه مهندسین معماری برق و مکانیک جهت رتبه بندی پیمانکاران
اجاره مدرک و به جیب زدن چند میلیون تومان بدون هیچ زحمتی شما را وسوسه میکند تا با شرکت آگهی دهنده تماس بگیرید و شرایط اجاره مدرک را جویا شوید.
مدت قراردادها معمولا يک تا دو سال است و در این مدت استفاده از مدرکتان در شرکت دیگری ممنوع است.
با امضای یک قرارداد که معمولا دو ساله است ،علی رغم تاکید بر تسویه در ابتدای کار عملا تنها اجاره مدرک سال اول پرداخت میشود .پرداخت مبلغ توافقی در سال دوم را منوط به توافق در سال دوم میکنند. مدارک مورد نیاز برای فارغ التحصیلان جوان " اصل مدرک، کپي آن، کپي شناسنامه، کارت ملي" است.
مدارک خود را به شرکت میدهید ، قرارداد دو ساله را امضا میکنید و با مراجعه به یکی از دفتر خانه های اسناد رسمی وکالت بلاعزل دو ساله و حق امضا به شرکت میدهید. با دادن وکالت بلاعزل دو ساله کلیه ی تعهدات شرکت را به نحوی قبول میکنید.
دادن وکالت بلاعزل به کسی که نمیشناسید یعنی اعطای حق امضا و انجام موضوع وکالت از سوی شما بدون اینکه روحتان از اقدامات وکیل خبر داشته باشد. اگر از شرکت واسط بپرسید که آیا در آینده تبعاتی برای من ندارد و مشکل ساز نخواهد شد
به شما میگویند نگران نباشید شما جزو سهامداران شرکت محسوب نمي شويد. پس در سود و زيان شرکت سهيم نيستيد. اما زهی خیال باطل.

 

مشاور هم اکنون آماده پاسخگویی است. جهت مشاوره آنلاین اینجا را کلیک کنید.

 

مسئولیت دارنده مدرک تحصیلی

 

با همان وکالت نامه ی بلاعزلی که از شما گرفته اند میتوانند نام شما را بعنوان مدیر عامل یا هر سمت دیگر ثبت کنند.

 

مديرعامل يک شرکت مهندسي خودش بايد مهندس باشد. مدیر عامل اولین نفر مسؤول در شرکت است.بنابراین هنگام بروز تخلف مهندسان مرتبط با آن و مديرعامل همگی به شوراي انتظامي سازمان نظام مهندسي فراخوانده مي شوند. در هر صورت اگر شرکتی که مدرک شما را اجاره کرده است تخلفی کند ، شما نیز مسئول هستید.
اگر مدیرعامل از بین اعضای هیات مدیره، برگزیده شود و در واقع عضو هیات مدیره هم باشد علاوه بر مسئولیت هائی که به عنوان یک عضو هیات مدیره دارد وظایف و مسئولیت هائی نیز به عنوان مدیرعامل، خواهد داشت.
گذشته از این موارد معمولا بی آنکه خودتان بدانید چون حق امضا داده اید یک سهم را نیز به شما اختصاص میدهند.

 

 

 

رتبه بندی یا گرید چیست؟
رتبه بندی یا گرید یک نوع معیار صلاحیت گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است. به عبارتی دیگر،رتبه بندی شرکت های پیمانکاری،بررسی میزان توانایی شرکت بر اساس نفرات و سوابق آن ها،تجربه ی کاری و توان مالی و مدرک تحصیلی اعضا است که طبق ضوابط و آیین نامه هایی که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مصوب می شود انجام می گیرد.
پایین ترین رتبه و گرید یک شرکت (پنج)و بیشترین و بالاترین رتبه (یک) است.
به این ترتیب که سازمان مدیریت و برنامه ریزی توان انسانی (تعداد مهندسین)، فنی، مالی، سابقه اجرایی و قراردادها و...شرکت ها را بررسی می کند و سرجمع امتیازی برایشان منظور می کند که می شود رتبه آن شرکت.تفاوت در رتبه ی شرکتها ، در سقف قراردادهایی است که این شرکت ها می توانند ببندند موثر است.
رتبه بندی برای شرکت ها زمانی دارای اهمیت میشود که بخواهند در مناقصات دولتی شرکت کنند. یعنی به محض اینکه بخواهند یک قرارداد دولتی چرب و میلیاردی منعقد کنند،باید رتبه بندی شوند و اینجاست که به فکر اجاره مدرک شما می افتند.بنابراین پرداخت مبلغ یک یا دو میلیون برای اجاره ی مدرک شما بسیار ناچیز است.

 

نحوه ی تنظیم قرارداد و اخذ تضمین موثر است

 

توصیه میکنم قبل از امضای هرگونه قرارداد یا اعطای وکالت ، سوابق شرکت مورد نظر را بررسی کنید و از مشاوره ی یک وکیل متخصص در این امر بهره بگیرید.
این که متن قرارداد شما به چه نحوی باشد ، وکالتنامه چگونه تنظیم شود و چه تضمین و تعهدی برای خروج شما از شرکت در پایان موعد قرارداد اخذ شود بسیار مهم است. قبل از هر اقدامی با وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید.

 

نوشته ی سودابه تائبی ، وکیل پایه یک دادگستری

 

کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع است.

 

نمونه قرارداد اجاره ی مدرک تحصیلی بعنوان عضو امتیاز آور را میتوانید از لینک زیر خریداری و دانلود نمایید :

 

دانلود

 

 

 

نمونه تعهدنامه محضری سلب مسئولیت از اجاره دهنده مدرک تحصیلی جهت رتبه بندی شرکت

دانلود

مشاور هم اکنون آماده پاسخگویی است. جهت مشاوره آنلاین اینجا را کلیک کنید.

 

 

  نمونه قرارداد ها