رییس پلیس راهور ناجا ضمن اعلام کاهش یک درصدی صدور گواهینامه خبر داد : برابر دستور العمل جدیدی که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده، محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده که از ماه آینده  اجرایی خواهد شد.

وی در خصوص این محدودیت‌ها افزود : افرادی که گواهینامه جدید دریافت می‌کنند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افراد دارای گواهینامه پایه یک و یا پایه دو (و پایه سه دارای شرایط) رانندگی کنند. همچنین مجاز به رانندگی از ساعت 12 تا 5 صبح نیستند و در جاده‌های برون شهری نیز اجازه رانندگی ندارند. نصب تابلو با علامت " احتیاط راننده مبتدی " را در سمت راست جلو و سمت چپ شیشه عقب خودرویی که با آن رانندگی میکنند الزامی است.

این محدودیت برای گواهینامه‌های موتورسیکلت نیز وجود دارد، مدت این محدودیت ‌ها یکسال است و از ابتدای ماه آینده اجرایی خواهد شد و این موضوع به آموزشگاه‌ها و ... ابلاغ می‌شود.

رئیس پلیس راهور افزود: کسانی که با گواهینامه جدید تخلف کنند اگر تخلفشان حادثه ساز شود و مقصر شناخته میشوند، گواهینامه شان ضبط و به محل سکونتشان ارسال می شود و بعد از آن راننده تا یکماه بعد باید به محل ارسال گواهینامه مراجعه کند و دوباره در آموزشگاهها، آموزش های لازم را فرا بگیرد.

  خبر ها